EKOGROSZEK

W sprzedaży znajduje się:

  • ekogroszek Eco Power
  • orzech pakowany CZUK
  • groszek EKOPOWER
  • węgiel kamieny ekogroszek HUZAR

Węgiel dostępny w workach 25kg pakowanych po 40szt na palecie (1tona)

Eco Power

 

Eco Power jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.

Eco Power produkowany jest z węgla o granulacji 13-50 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W trakcie procesu pakowania ekogroszek powstały w fazie pierwszego sortowania poddawany jest sortowaniu ostatecznemu, które odbywa się w zadaszonej hali produkcyjnej. Taki proces produkcyjny gwarantuje wyeliminowanie niepożądanych frakcji typu miał lub nadziarno.

Strona internetowa: www.ecopower.bartergaz.pl

 

Parametry jakościowe

Wartość
opałowa (Q)
Zawartość
popiołu (A)
Zawartość
siarki (S)
Spiekalność (RI) Uziarnienie (RI)
min 24 MJG/kg max 12% max 1,20% max 25 5-31,5mm

Orzech

 

Orzech jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej we wszystkich piecach zasypowych. Paliwo to uzyskane jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.
Orzech to węgiel o granulacji 50-100 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień.

 

Parametry jakościowe

Wartość
opałowa (Q)
Zawartość
popiołu (A)
Zawartość
siarki (S)
Uziarnienie (RI)
min. 22 MJG/kg Max 12% Max 1,7% 25-80mm