HISTORIA


26 sierpnia 1991 roku

- założenie Spółki Przedsiębiorstwo Handlowo - Transportowe „TRACOM” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Od początku funkcjonowania Spółki, jej celem było świadczenie usług spedycyjnych, transportowych oraz handel paliwami. Początkowo firma zatrudniała cztery osoby.

 

1994 rok

- rozpoczęcie działalności Stacji Paliw w Mrągowie przy ul. Przemysłowej wraz z hurtownią paliw i olejów

- uruchomienie usług przewozowych w transporcie międzynarodowym. Od tej chwili aż do dziś TIR-y z logo „TRACOM” docierają z ładunkami w najdalsze rejony Europy

 

1995 rok

-  rozpoczęcie budowy własnej sieci stacji paliw na terenie Warmii i Mazur

-  otwarcie Stacji Paliw w Barcianach

-  P.H.T. TRACOM Sp. z o. o. autoryzowanym konfekcjonerem płynów chłodniczych „Petrygo” produkcji Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S. A.

 

Lata 1996 – 1998

-  rozpoczęcie prowadzenia nowych obiektów Stacji Paliw w Węgorzewie, Piszu i Biskupcu

 

1999 rok

-  Spółka z przedstawiciela stała się Autoryzowanym Dystrybutorem Oleju Opałowego EKOTERM PLUS produkcji Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S. A.

 

2001rok

-  budowa hali magazynowej przy ul. Przemysłowej w Mrągowie przeznaczonej do konfekcjonowania płynu do chłodnic takich jak „Petrygo” produkcji PKN Orlen S. A.

-  modernizacja Stacji Paliw w Barcianach – obecnie stacja spełnia rygorystyczne normy w zakresie ochrony środowiska i jakości

 

2004 rok

-  nabycie bazy logistycznej wraz z warsztatem, placem manewrowym i budynkiem administracyjnym przy ul. Przemysłowej w Mrągowie

-  P.H.T. TRACOM Sp. z o. o. plasuje się w gronie 2000 największych przedsiębiorstw w Polsce (ranking „Rzeczpospolitej”) i 50 najlepszych firm na Warmii i Mazurach

 

2005 rok (początek)

-  przeniesienie siedziby Spółki do zmodernizowanego i nowoczesnego biurowca przy ul. Przemysłowej 11 w Mrągowie

 

2006 rok

-  rozpoczęcie budowy kolejnej stacji paliw zlokalizowanej w Chorzelach

-  P.H.T. TRACOM Sp. z o. o. laureatem 1 miejsca w konkursie Przedsiębiorca Roku 2006.

 

2007 rok

-  Spółka otrzymała wyróżnienie „Wehikuł czasu” zaliczając się tym samym do grona najzdrowszych finansowo, szybko rozwijających się firm

 

2010 rok

-  autoryzacja w zakresie dystrybucji oleju opałowego LOTOS Red produkowanego przez gdańską rafinerię

-  rozpoczęcie prowadzenia Stacji Paliw w Giżycku oraz drugiej stacji paliw w Mrągowie przy ul. Giżyckiej

-  wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2010 w kategorii firm o poziomie przychodów 50-250 mln   PLN w województwie warmińsko-mazurskim

 

OBECNA DZIAŁALNOŚĆ SPÓŁKI

Obecnie P.H.T. TRACOM Jest jednocześnie jedną z największych firm zaopatrujących stacje paliw w produkty petrochemiczne i akcesoria na terenie północno-wschodniej Polski. Spółka prowadzi 8 stacji rozlokowanych na terenie Warmii i Mazur.

Oddział w Węgorzewie to baza hurtowej i detalicznej sprzedaży paliw. Oddelegowana tam autocysterna zapewnia terminowe dostawy paliw okolicznym odbiorcom. Całodobowa dziś stacja paliw w Biskupcu, wybudowana od podstaw, wyposażona jest w automatyczną myjnię, a na jej terenie funkcjonuje serwis ogumienia do pojazdów osobowych i ciężarowych. Obiekt w Piszu także zalicza się do całkowicie zmodernizowanych, nowoczesnych stacji w barwach sieci Polskich Stacji Paliw HUZAR. To kolejna już stacja w barwach sieci HUZAR, która dynamicznie się rozwija na terenie całej Polski.

P.H.T. TRACOM Sp. z o. o. posiada 26 zestawów ciągników marki MAN wraz z naczepami oraz 10 autocystern, które spełniają rygorystyczne normy, co powoduje, że jakość usług jest wysoko ceniona przez partnerów firmy, z którymi współpracuje od lat.

Odpowiednio przygotowane samochody ciężarowe umożliwiają terminowe zaopatrywanie setek klientów indywidualnych i biznesowych w oleje smarowe znanych producentów, tj. Lotos, Mobil. Castrol, Liqui Molly; oraz płyny eksploatacyjne i akcesoria.


Dewizą Spółki jest jakość, terminowość i komplementarność świadczonych usług za czym przemawia już ponad 20-tysięczna grupa klientów i partnerów biznesowych.

Nastawienie na rozwój firmy, rozszerzenie jej działalności oraz potrzeba pozyskiwania nowych klientów wymuszają na firmie zatrudnianie pracowników z coraz wyższymi kwalifikacjami. Aktualnie Spółka zatrudnia niemal 100 pracowników i wciąż poszukuje nowych.

 

 

Certyfikowany Partner CPC